1 DZIEŃ: Jawor - Jelenia Góra – zwiedzanie miasta, – Zamek Chojnik,
Jawor - Kościół Pokoju w Jaworze, wzniesiony w XVII wieku z materiałów nietrwałych, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, powstał po wojnie trzydziestoletniej, w wyniku pokoju westfalskiego. (zwiedzanie z miejcowym przewodnikiem)
Jelenia Góra - interesujące miejsce za sprawą długiej historii, rozpoczętej w 1108 roku, której pozostałościami są liczne zabytki architektoniczne porozrzucane po mieście, reprezentujące wszystkie style łącznie z gotykiem. Spacer po Ryneku i Starówce - jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami, wzniesionych przez zamożnych jeleniogórskich kupców. Ratusz, okazała budowla w klasycystycznym stylu, stoi pośrodku rynku, obok niego dawna studnia miejska z posągiem Neptuna. Warto przyjrzeć się średniowiecznym fortyfikacjom - Brama Wojanowska, baszta Grodzka, wieża Zamkowa i fragmenty murów obronnych przypominają o długiej historii miasta
Zamek Chojnik w Sobieszowie - wybudowany w XIV w. przez księcia Bolka II, jako jeden z elementów systemu fortyfikacji granic księstwa. Kolejnymi właścicielami budowli był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675, kiedy ród przeniósł się do pałacu w Sobieszowie, zamek pozostaje trwałą ruiną, udostępnioną obecnie do zwiedzania. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę, skąd widać panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.
2 DZIEŃ, Wycieczka górska na Śnieżkę, schronisko "Samotnia", Karpacz - Świątynia Wang.
Śnieżka - to najwyższy szczyt Karkonoszy (1 603 m n.p.m.) Można dostać się na nią na kilka sposobów. Istnieje kilka oznakowanych szlaków różniących się trudnością, długością i widokami, które mijamy po drodze. Najbardziej popularna droga prowadzi z Karpacza na Kopę (1377 m n.p.m.) Na samą Kopę można dojść Śląską Drogą lub pojechać kolejką linową, która skróci czas dotarcia na górę i zapewni wspaniałe widoki z poziomu krzesełka. Na trasie kilka schronisk turystycznych, w tym również na wierzchołku Śnieżki. Czas przejścia: 6,5 godz Odległość: 11,5 km.
Świątynia Wang – Świątynia zbudowana w XII wieku przez Norwegów w miejscowości Vang. W 1842 roku zakupiona przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Uroczyste poświęcenie odbyło się 28 lipca 1844. Jej konstrukcję wykonano bez użycia gwoździ, z nasyconej żywicą, wykazującej niezwykłą trwałość sosny norweskiej. Wokół kościoła powstał cmentarz górski, na którym pochowano wiele ofiar Karkonoszy.
3 DZIEŃ, Szklarska Poręba - wodospad Kamieńczyka, wodospad Szklarki, Kowary - Park Miniatur.
Szklarska Poręba miasto powstałe na przełomie XIX i XX wieku. Szklarska Poręba to miejscowość z długimi tradycjami, zabudowana starymi drewnianymi domami. Miejsce wpadowe do okolicznych atrakcji.
Wodospad Szklarki to kaskada spadająca z progu skalnego z wysokości ok. 13 m, do wodospadu Szklarki można dojść zielonym lub czarnym szlakiem turystycznym,
Wodospad Kamieńczyka - jest najwyższy w Karkonoszach, ma 27 m. Woda spada trójstopniową kaskadą. Za wodną kurtyną znajduje się wykuta grota - Złota Jama. Wąwóz Kamieńczyka ma długość ok.100 m, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów. W Wąwozie poniżej wodospadu, kręcono sceny do filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. Do Wodospadu można dojść szlakiem czerwonym lub czarnym.
Kowary - Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Prezentuje najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Dolnego Śląska. Zobaczymy perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy dolnośląskich, wszystkie w skali 1:25, model Karkonoszy wraz ze Śnieżką w większej skali 1:50. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zwiedzanie z miejscowym animatorem.