Wyjazd z Wrocławia;          Przejazd 65 km - 1 godz.
Świdnica - Kościół Pokoju pw. św. Trójcy, wzniesiony w XVII wieku z materiałów nietrwałych, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, powstał po wojnie trzydziestoletniej, w wyniku pokoju westfalskiego (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem).
Zwiedzanie 1 godz., cena biletu ok.  8-10 zł
Przejazd 15 km - 30 min.;         Spacer parkiem do zamku.

Zamek Książ - trzeci co do wielkości w Polsce, położony w malowniczej dolinie rzeki Pełcznicy, zwany „perłą Dolnego Śląska”. Zwiedzanie Zamku z miejscowym przewodnikiem. Podróż przez najpiękniejsze zamkowe sale, historia zamku i jego mieszkańców.
Zwiedzanie bilet ok. 39 zł - 1 godz.;          Przejazd do Walimia 40 min.

Walim – Muzeum Sztolni Walimskich, zwiedzanie jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich – kompleksu Rzeczka. Naziemne i podziemne budowle o charakterze militarno-strategicznym z okresu II Wojny Światowej,
Czas zwiedzania ok. 45 min.,          Powrót do Wrocławia 2,15 godz.
Czas trwania wycieczki około 9,15 godz.


Alternatywne, proponowane miejsca/atrakcje do odwiedzenia:
Ślęża
Śleża

Ślęża (718 m n.p.m.) - doskonały punkt widokowy na Sudety i Nizinę Śląską, w dawnych wiekach miejsce pogańskiego kultu religijnego miejscowych plemion. Miejsce uznawane za "siedzibę bogów" - Śląski Olimp. Z budowli znajdujących się na szczycie należy wymienić kościół z 1852 roku oraz schronisko im. Romana Zmorskiego zbudowane w 1908 roku.

Zamek Książ
Zamek Książ

Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką, malowniczą kotliną rzeki Pełcznicy. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”. To budowla charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

Walim
Walim

Walim – Muzeum Sztolni Walimskich, zwiedzanie jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich – kompleksu Rzeczka. Naziemne i podziemne budowle o charakterze militarno-strategicznym z okresu II Wojny Światowej, Czas zwiedzania ok. 45 min., Wycieczka z Wroclawia na zlecenie.

Srebrna Góra
Srebrna Góra

Srebrna Góra – spacer lasem pod Twierdzę. Twierdza Srebrna Góra – pomnik historii, największa górska twiedza w Europie, XVIII wieczny, całkowicie samodzielny i samowystarczalny zespół fortόw i kilku bastionόw z Donjonem w środku, dla 3 do 5 tys. żołnierzy. Jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. (zwiedzanie z miejcowym przewodnikiem)

Ziemia Kłodzka
Pałac Marianny Orańskiej

Kamieniec Ząbkowicki - Pałac Marianny Orańskiej, XIX wieczny, monumentalny pałac wraz ze 120-hektarowym parkiem od II wojny światowej popadał w ruinę. Obecnie trwają wzmożone prace rekonstrukcyjne. Pomimo to jest architektoniczną neogotycką perłą na skalę europejską. Naprawdę piękny - z zewnątrz robi bardzo pozytywne wrażenie rozmiarami. Czas zwiedzania około 2 godz.

Zamek Grodno
Zamek Grodno

Zagórze Śląskie - Zamek Grodno - wspaniałe ruiny zamku Grodno, niegdyś jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Jest idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Składa się z najstarszej części - zamku górnego i powstałego podczas rozbudowy w XVI w. zamku dolnego. Wewnątrz piękne portale. Czas zwiedzania
około 1 godz.


Inne atrakcje do wyboru:


Stara Kopalnia Centrum Nauki I Sztuki Wałbrzych- Zwiedzanie półtorej godziny z przewodnikiem, wystawa o kopalni i ekspozycja sprzętów i narzędzi w niej używanych. możemy podziwiać świetnie zachowane maszyny górnicze z początku XX wieku. Z wieży widokowej roztacza się piękna panorama miejsca.

Palmiarnia Walbrzych - Zabytkowy obiekt, zimowy ogród pani zamku Książ księżnej Daisy. Najstarsze tego typu miejsce w Polsce. Do dziś przetrwały niektóre z palm daktylowych, sprowadzonych przez założyciela. Mieszczą się w głównym, wysokim na 15 metrów murowano-szklanym budynku.

Nowa Ruda - Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla zachowany w doskonałym stanie XIX-wieczny obiekt przemysłowo-wydobywczych. Zwiedzamy wystawę z eksponatami ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego, oryginalną dyspozytornię, piece i wieże szybowe. Odwiedzimy podziemne wyrobiska na byłym polu górniczym Piast dawnej kopalni Nowa Ruda.
czas zwiedzania 1,15 min.Copyright C 2017 - 2019 by "WROCEK - TRAVEL". 
All Rights reserved.
  E-Mail: wrocektravel@gmail.com,
Tel: 662 913 972798 095 565